Zdrowe przekąski w paczce mikołajkowej dla dziecka? Tak, to możliwe!

Mikołajkowe paczki, jako prezent dla pracownika czy podarunek w przedszkolu lub szkole są miłym gestem w okresie przedświątecznym, którego co roku niecierpliwie wyczekują najmłodsi. Tradycyjnie są one wypełnione różnego rodzaju słodyczami, zabawkami i grami. Przy rosnącej jednak świadomości rodziców i chęci wzbogacenia diety dziecka o zdrowe, pożywne produkty coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie bogatych w cukry proste łakoci, zdrowymi przekąskami. Takie paczki świąteczne mogą być równie barwne i różnorodne, jak ich niezdrowe poprzedniczki i dawać dzieciom taką samą radość! 

Pożywne smakołyki w paczce świątecznej

Wybranie odpowiednich przekąsek, które odpowiadają idei zdrowia i pożywności nie jest trudne. Wszystko za sprawą rosnącej świadomości na temat zbilansowanej diety i tym samym zapotrzebowania na zdrowsze produkty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów wiele sklepów wprowadziło do swojej oferty wiele opcji smacznych przekąsek, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie.

dziewczynka z batonikiem

 

Przykładowymi smakołykami, które mogły by się znaleźć w nowoczesnej paczce świątecznej mogą być:

  • batoniki wieloziarniste z miodem. Dzięki zawartości miodu i często owoców są słodkie, co naturalnie zasmakuje dzieciom. Jednocześnie jest to zdrowy substytut dobrze nam znanych batoników z czekoladą;
  • bakalie. Przez to, że zawarte w mieszance orzechy chrupią, a suszone owoce są słodkie najmłodsi chętnie po nie sięgną. Poza dobrym smakiem, bakalie są źródłem wielu ważnych substancji odżywczych;
  • chipsy z banana lub jabłka. Słodkie i chrupiące, odpowiadają na zachcianki nawet największych łasuchów. Porcja owoców zamknięta w jednym opakowaniu? Bardzo proszę! Jako słony odpowiednik tej zdrowej przekąski można wybrać chipsy z pomidora lub buraka; 
  • tubki z przecierem owocowym. Szeroki wybór owoców i różnych połączeń smakowych zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienia i zadba o kolorową różnorodność paczki świątecznej. 

Wszelkie zdrowe przekąski bazują głównie na owocach, warzywach i orzechach. Dzięki temu przygotowana zdrowa paczka będzie kolorowa i ciekawa dla najmłodszych. 

Lokalizacja

 

ZPUH Barbara Owczarska
ul. Jasna 9
05-240 Tłuszcz


Biuro i Magazyn Dystrybucyjny
Konary 4 koło Tłuszcza


Tel.
    +48 660-780-412  
    +48 660-780-413

E-mail:
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.